Dolar/TL’de Gerileme Hakim

Paritenin 8.0400 seviyesinin üzerini test etmesinin ardından aşağı yönde fiyatlamaların yaşandığını takip etmekteyiz. Bu sayede fiyatların 7.9100 seviyesinin de altında oluştuğunu izlemekteyiz. Geri çekilmenin devamı adına bu seviyenin altında kalıcılığın önemli olacağını düşünüyoruz. Böyle bir durumda paritede 7.8500 ara desteği ile birlikte 7.7800 seviyesine kadar gerilemenin devam etme ihtimali kuvvetlenecektir.

Teknik olarak yukarı yönde fiyatlamaların oluşması adına 7.9500 üzerinde kalıcılığın oluşması ile paritenin güç toplaması ve 8.0400 direnç seviyesini aşması beklenebilir. Şimdilik baz senaryomuz bu olmasa da fiyatlamaların bu şekilde gerçekleşmesi durumunda 8.1600 seviyesinin ön plana çıkacağını şimdiden belirtelim.

Bir unsuru önemle hatırlatmakta fayda var; Bugün saat 14.00’da TCMB’nin PPK toplantı özeti açıklanacak. Hatırlanacağı gibi TCMB son toplantıda politika faizinde 475 bp faiz artırımına gitmişti. Toplantı özetinde geçecek ifadelerde önümüzdeki döneme ilişkin para politikasının seyrine yönelik sinyaller aranacaktır. Metinde geçecek ifadeler kur tarafında hareketlilik oluşturabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.