Petrolde ve Dolarda Bu Seviyelere Dikkat – 6 Ekim 2016

Yarın Doların Kaderi Belli Olacak!

Haftanın dördüncü işlem gününde Avrupa Borsaları günü hafif kayıp geride bıraktı. Almanya DAX %0.16, İngiltere FTSE %0.46, Fransa CAC %0.22 ve İspanya IBEX endeksi %0.44 ekside. BIST 100 ise günü yatay tamamladı. Yani bugün kötünün iyisiydik diyebiliriz…

Ham petrol fiyatları ise 50 dolar seviyesine tırmanmayı başardı. Cezayir’de düzenlenen OPEC toplantısı sonrası alınan kararlar ile yükselişin hız kazandığı petrolde trend hala bozulmuş değil.

ham-petrol

Yukarı yönlü hareketin devam etmesi halinde 50.50 ve 51.50 seviyelerinin direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Aşağıda ise 49.50 ve 49 dolar seviyesi destek olarak takip edilebilir.

Bugün ABD’den açıklanan haftalık işsizlik başvuruları 249 bin ile beklentilerden iyi gelse de beklediğimiz gibi paritelerde etkisi son derece sınırlı oldu. Ancak Dolar endeksindeki yükseliş devam ediyor.

dolar-endeksi

Geçtiğimiz aydan beri bir çok kez dikkat çektiğimiz üçgen formasyonunun direnç hattı olan 96.80’ler geçilirse Dolar rallisi iyiden iyiye momentum kazanabilir. Aşağıda ise 95.50 ve 95.30 bölgeleri destek olarak karşımıza çıkıyor. Artık son sözü yarın ABD’den açıklanacak olan tarım dışı istihdam değişimi verileri söyleyecek.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.