Hafta Sonunun Öne Çıkan Gelişmeleri – 20 Kasım 2016

İşte Hafta Sonunun Gündem Maddeleri!

Geçtiğimiz hafta piyasalarda yeniden bir Dolar rallisine şahit olduk ve yurt içindeki belirsizliklerin devam etmesiyle Dolar/TL paritesi 3.40 üzerine kadar yükselerek yeni rekoruna imza attı.

Bu hafta ise Çarşamba akşamı son FOMC toplantısının tutanakları açıklanacak. Son toplantıda Fed faizleri sabit bırakmış ve beklendiği gibi kritik Başkanlık seçim sonuçlarını beklemeyi seçmişti. Biz de bu toplantıda konuşulanların detaylarını ve Aralık ayına yönelik olan mesajları takip edeceğiz.

Hafta sonu yaşanan gelişmelere baktığımızda ise İran petrol bakanı Bijan Zanganeh yaptığı açıklamalarda OPEC ve OPEC dışı ülkelerinin üretimini azaltma konusunda anlaşmaya varması ile petrol fiyatlarının 55 dolar seviyelerine kadar gelebileceğine inandığını belirtti. Bu açıklama tabi ki petrol fiyatları için pozitif.

Fed üyesi Jerome Powell ise bir konferansta yaptığı açıklamalarda dünya ticaretinde hala bazı bariyerler olduğunu ancak bu bariyerlerin kaldırılabileceğini dile getirirken Başkanlık seçimlerine dair bir yorumda bulunmadı.

Bu hafta yine önemli gelişmeler ve veriler bizleri bekliyor olacak. Yani Forex Koçu desteğinin kritik rol oynayacağı önemli dakikalarda sizleri de bizimle birlikte canlı yayın odamızda ekran başına davet ediyoruz…

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.