Günün Öne Çıkanları – 30.08.2016

Altın Ne Olur?

Dolar endeksindeki toparlanma dün akşam saatlerde yaşanan hafif geri çekilmenin ardından devam ediyor. Bugün ekonomik takvimde çok veri var ancak önemli bir veri olduğunu söylemek zor.

ALTIN üzerinde ise bugün baskı olduğunu görüyoruz. Aşağıda özellikle 1315 ve 1310 bölgelerinin geçilmesiyle ayıların hakimiyeti yavaş yavaş ele almasını bekliyoruz. Eylül ve Aralık aylarına yönelik faiz artış mesajları güçlenirse ve bu cuma günü gelecek olan tarım dışı istihdam verileri de beklentileri karşılarsa yeniden 1300 altına yolculuk başlayabilir.

Yükselişlerde ise 1325 ve 1340 bölgelerinin direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Günün tek öne çıkan verisi ABD’den 17.00’da açıklanacak olan CB tüketici güven endeksi. Beklentiden iyi gelecek olan veri ALTIN üzerindeki satış baskısını artırabilir.

Dolar/TL ise 2.95 üzerinde tutunmaya devam ediyor. Aşağıda en yakın destek 2.94 ve buranın üzerinde kalındığı sürece toparlanmanın devam etmesini bekliyoruz. Yukarıda 2.96 ve 2.97’ler direnç olarak çalışabilir.

Yarın ise Kanada’dan büyüme ve ABD’den ADP tarım dışı istihdam değişimini takip edeceğiz. Ayrıca yine 17.30’da açıklanacak olan ham petrol stokları petrol fiyatlarına ve tabi ki USDCAD’de önemli hareketlilikler getirecek.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.