Dün Gerçekleşen Saldırının Detaylarına Göz Atalım

Son dönemde piyasaların odak noktasında Brexit konusu var. Özellikle referandum tarihi 23 Haziran yaklaştıkça piyasalarda sert fiyatlanmaların olduğuna şahit olduk. Özellikle son bir haftada referandum için ayrılalım kampında artış yaşanmasından sonra paritelerde belirsizlik iyice arttı. Bunun sonucunda güvenli limanların talep gördüğüne şahit olduk.

Fakat dün İngiltere’de İşçi Partisi milletvekili Jo Cox seçim bölgesi Bristall’da uğradığı silahlı ve bıçaklı suikastin ardından yaşamını kaybetti. Yaşanılan bu üzücü saldırı sonrasında İngiltere’de 23 Haziran’da yapılan AB referandumu için ayrılmayı ve AB’de kalmayı savunan tarafların kampanyalarını askıya aldıkları duyruldu.

Yaşanılan bu gelişme sonrasında ALTIN 1314’lü seviyelerden 1280 bölgesi altına sert bir satış yedi. Bununla birlikte EURUSD v GBPSUD’de alıcıların devreye girmesiyle toparlanma yaşandı. EURUSD’de 1.1250 ve 1.13 bölgesinin son derece önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Aşağıda ise 1.12 bölgesinin alınmasıyla çözülme hız kazanabilir. GBPUSD’de sırasıyla 1.4250 ve 1.4350 bölgelerinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Aşağıda ise 1.41 bölgesi son derece önemli destek olarak karşımıza çıkıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.