Asya Seansında Neler Yaşandı? – 27 Ekim 2016

Yine Kuroda'dan Sürpriz Yok!

Son günlerde değerli metalde alıcıların devrede olduğuna şahit olmuştuk fakat 1276 seviyesi üzerinde bir türlü günlük kapanış gerçekleşmedi. Dün sarı metalde satıcıların devreye girmesinden sonra 1265 seviyesi altına geri çekilme yaşandı. Bugün ise Altında boğalar devreye girmeye çalışıyorlar. Yukarıda 1270 seviyesinin alınmasından sonra yeniden yukarı iştahı artabilir. Düşüşlerde ise 1260 ve 1250 seviyelerinin önemli destek olarak çalışmasını bekliyoruz.

Asya seansında başkan Kuroda’dan açıklamalar geldi. Kuroda yaptığı açıklamada JPY’nin zayıfladığı durumları piyasalara müdahale olarak adlandırabileceklerini ifade etti. USDJPY’de sabah saatlerinde alıcılar devreye girmeye çalışıyorlar. USDJPY’de yükselişin iyice momentum kazanması için 105.00 seviyesinin alınması gerekiyor.

Seansın ilk saatlerinde Yeni Zelanda’dan ticaret dengesi açıklandı. Veri -1,436 milyon ile beklentiden kötü geldi. Beklenti altı kalan veri NZD için negatif olsa da gelen verinin NZDUSD üzerindeki etkisi sınırlı oldu. NZDUSD’de 0.72 seviyesinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Asya borsalarına baktığımızda ise Güney Kores KOSPI endeksi günü %0.51 ile primli kapadı. Avustralya ASX 200 endeksi ve Japonya Nikkei 225 endeksi de günü eksi alanda tamamladılar. Bugün piyasalar İngiltere büyüme ve ABD’den çekirdek dayanıklı malların siparişi verisini takip edecek. Gelecek olan verilerin paritelere hareket getirmesini bekliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.