Yoksa ALTINda Ayılar Geri Mi Dönüyor?

Bu hafta ALTINa baktığımızda boğaların pek de tatlarının olmadığını görüyoruz. Hafta içerisinde Brüksel’de yaşanılan üzücü olaylar sonrasında sarı metalin güvenli liman olarak talep gördüğüne şahit olduk fakat gerçekleşen yükseliş kalıcı olmadı.

Ekonomik takvime baktığımızda bu hafta ABD’den birincil derecede öneme sahip pek fazla veri açıklanmadı. Bugün ABD’den gelen büyüme verisinin beklenti üzeri kalması USD için pozitif oldu. Haftaya ABD’den son derece önemli veriler açıklanacak. Özellikle piyasanın gözü ve kulağı istihdam raporunda olacak.

Sarı metalde son dönemde yeniden ayıların sahne aldığı söyleyebiliriz. 1280 bölgesi üzerinde kalıcı bir yükseliş gerçekleşmediği için sarı metalde sert bir düşüş yaşandı. Gümüş tarafında da bir atak yaşanmaması boğaların hevesini kursağında bıraktı. 1220 bölgesi altında gerçekleşecek olan günlük kapanışlar geri çekilmenin devamı anlamına gelebilir. Aşağıda 1200 bölgesi son derece önemli bir destek olarak karşımıza çıkıyor. Yukarıda ise 1240 ve sonrasında 1250 bölgesinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.