Yeni Haftada Piyasa Açılışları

Öncelikle Avrupa’da banka tatilinin devam etmesiyle…

Öncelikle Avrupa’da banka tatilinin devam etmesiyle Avrupa, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi ülke paritelerinde herhangi bir hareket beklemiyoruz. Olsa olsa sadece USD tarafından gerçekleşebilecek hareketlerden kaynaklı bir değişiklik söz konusu olabilir.

Hafta sonu ise piyasaları geniş ölçüde etkieyecek önemli bir olay yaşanmadığını söyleyebiliriz. Ukrayna’da bazı olaylar yaşansa da bunların şu anda piyasalar için risk iştahında daralma getirmesini beklemiyoruz.

Ukrayna’da ayrılıkçı protestocular silah bırakmayı reddettiklerini açıkladı. Bunun için Yatsenyuk hükümetinin geri adım atması gerektiğini belirttiler. Ayrıca iki taraf da silahlı çatışmaların çıkmasında birbirlerini suçladılar. 

Çin’den de bazı haberler geldi. Çin bankacılık sisteminin Mart’da daha fazla yabancı para rezervi aldığı açıklandı. Ayrıca Çin’de ev fiyatlarının talep gevşedikçe daha az arttığı ifade edildi.

Genel olarak haftanın başında piyasanın Cuma gibi olması beklenebilir. Fakat ABD bankalarının açık olduğunu hatırlatıp, herhangi bir veri gelecek olmasa da dikkat edilmesi gerektiği konusunda uyarımızı yapalm.

Forex Koçu sizlere yeni haftaya dair açılış yorumlarını vermeye
devam edecek.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.