Verilerle Dolu Bir Güne Hazır mısınız?

Paritelerde hareketliliğin son derece fazla yaşandığı bir hafta içerisindeyiz. Özellikle Fed başkanı Yellen’dan temkinli tonda açıklamaların gelmesi USD satışlarını beraberinde getirdi. Yellen’dan sonra gözler yarın gelecek olan istihdam raporuna çevrildi. USD için son derece kritik bir gün olacak. Paritelerde önemli fırsatlar karşımıza çıkacak fakat öncesinde bugün bizleri neler bekliyor bir göz atalım.

10.00’da BoE başkanı Carney’den açıklamalar gelecek. Para politikası ve faiz artışı zamanlaması ile ilgili gelecek olan açıklamalar GBP paritelerine hareket getirebilir.

10.00’da Türkiye’den gayri safhi yurtiçi hasıla ve ticaret dengesi açıklanacak. TRY varlıkları için son derece önemli verileri. Gelen verilerde kötüleşme yaşanması TRY satışlarını beraberinde getirebilir.

11.30’da İngiltere’den cari denge (beklenti -21.0 milyar) ve final büyüme (beklenti %0.5) açıklanacak. Beklenti üzeri gelecek olan veriler GBP alıcılarını devreye sokabilir.

12.00’da Euro Bölgesi’nden flaş TÜFE ve flaş çekirdek TÜFE açıklanacak. ECB enflasyon tarafında ilerleme görmek istiyor. Gelecek olan verilerde kötüleşme yaşanması durumunda EUR satışları yaşanabilir.

15.30’da Kanada’dan büyüme verisi, ABD’den ise haftalık işsizlik başvuruları açıklanacak. Büyüme tarafında kötüleşme yaşanması CAD için negatif olabilir. USDCAD’de hareketlenmelere hazır olun.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.