USD / JPY Paritesi Yorumu – 23.06.2015

Powell İle Yeniden Eylül Heyecanı

Geçtiğimiz haftaki FOMC kararları Eylül ayı faiz artışı beklentisi için piyasadaki heyecanı azaltmıştı. Fakat yönetim kurulu üyelerinden Powell, Eylül ayı faiz artışına %50 ihtimal verdi ve Aralık ayında da başka bir artış gelebileceğine dikkat çekti.
Lacker’ın ardından FOMC’nin en önemli şahinlerinden biri olan Powell, eğer büyüme güçlü devam eder ve hedeflere ulaşılırsa Eylül’ün kendisi için en ideal zamanlama olacağını söyledi. Zaten güne sağlam tonda başlayan doları daha da ateşledi Powell’dan gelen yorumlar. 
15.30’da açıklanan dayanıklı ürün siparişleri ise karışık; çekirdek versiyonlar beklentiden çok farklı gelmezken manşet versiyon beklentileri ıskaladı. Diğer ABD verilerine baktığımızda Markit flaş imalat PMI 53.4 beklenti altı kalırken, birinci el konut satışları 546 bin ve Richmond imalat endeksi 6 ile beklentiden daha iyi geldi.
Powell’dan gelen açıklamalar sonrası USDJPY 124.20’lere kadar tırmanırken Forex Koçu alış sinyaliyle bu yükselişten toplamda 35 pips çıkarmayı başardı. Sizler de aramıza katılın ve fırsatları ayağınıza getirmemizi bekleyin.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.