Uluslararası Döviz Piyasalarında Günün Özeti

Piyasalarda Günün Özeti

Bugün saat 10.00’da Türkiye’den cari hesap dengesi beklentiden iyi geldi. 95 milyon dolar ile cari işlemler dengesi 6 yıl aradan sonra fazla verdi. Bu durum da TRY için son derece pozitif oldu.
Saat 11.30’da ise İngiltere’den istihdam raporu açıklandı. Ortalama saatlik kazançlar beklentiden kötü %3.0 geldi. İşsizlik değişimi de beklentiden kötü 3.3 bin geldi. işsizlik oranı ise beklentiden iyi %5.3 geldi.
Saat 15.15’te ise ECB başkanı Draghi Londra’da konuşma yaptı ancak para politikalarına değinmediği için piyasalarda bir etki yaratmadı.
Bugün hareketlilik yaşanan paritelere kısaca bir göz atalım.
USDTRY cari işlemler dengesinin beklentiden iyi gelmesiyle birlikte bugün 2.90 bölgesinden 2.88 bölgesine kadar geriledi. Geri çekilmelerin devam etmesi durumunda 2.8750 bölgesi destek olarak çalışabilir. Gelecek olan yükselişlerle ise 2.90 bölgesi karşımıza çıkabilir. Bu bölgenin geçilmesiyle ise yükselişlerin tekrar hız kazanmasına şahit olabiliriz.
USDCAD petrol fiyatları üzerindeki baskının iyice artmasıyla birlikte bugün 1.3270 bölgesine kadar yükseldi. Paritede yükselişlerin devamıyla birlikte  bir sonraki durak olarak 1.3290 bölgesi karşımıza çıkabilir. Aşağıda ise 1.32 bölgesi önemli destek durumunda hala. Bu bölgenin üzerinde kaldığı sürece yükselişlerin devam etmesini bekliyoruz.
ALTIN ise düşüşünü sürdürdü. Bugün 1183 bölgesinden 1084 bölgesine kadar gerileyen sarı metalde geri çekilmelerin devam etmesiyle 1080 bölgesinde bu düşüşe boğalar dur diyebilir. 1100 bölgesi altında kalındığı sürece ALTIN’da alış için iyimser olmadığımızı zaten sürekli belirtiyoruz. Fed’in faiz artırımı için Aralık ayını masada tutması bu düşüşü desteklemeye devam edecek gibi gözüküyor.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.