Tutanaklar ALTINda Boğaların Tadını Kaçırdı

ALTIN haftaya alıcılı bir başlangıç yaptı ve 1280 bölgesi üzerine yükseliş gerçekleşti. Fakat ayıların devreye girmesinden sonra geri çekilme yaşandığına şahit olduk. Bugün ayıların iştahlı bir tavır sergilemesi nedeniyle değerli metalde geri çekilme yaşandı.

Bugün piyasaların gözü ve kulağı FOMC tutanaklarındaydı. Tutanaklardan şahin tonda açıklamaların gelmesinden sonra ayıların keyfi iyice yerine geldi. Tutanaklarda bir çok Fed üyesinin Haziran ayı faiz artışını ciddi bir olasılık vermesi ve ekonomik verilerin gerektirmesi durumunda faiz artışı konusunda bir çok üyenin hem fikir bir tavır sergilemesi sarı metalde 1270 bölgesi altına düşüşü beraberinde getirdi.

Sarı metalde 1280 ve 1290 bölgesi önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor. Önümüzdeki dönemde ABD’den gelecek olan verilerin beklentileri karşılamaya devam etmesi ve FOMC üyelerinden şahin tonda açıklamaların gelmesi değerli metalde ayıların hevesini iyice arttırabilir. Sarı metalde tamamen ayı piyasasından bahsedebilmemiz için aşağıda 1245 ve 1220 bölgesinin alındığını görmekte fayda var. Yükselişlerin kalıcı olabilmesi için ise 1305 bölgesinin alınması gerekiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.