Tombul Parmak Vakası ve Önümüzdekiler

Gecenin önemli gelişmeleri şöyle idi

Asya seansının en önemli noktası Avustralya’dan gelen faiz kararıydı.. Avustralya beklendiği gibi faizlerde bir değişikliğe gitmedi. Detaylar ise önemliydi.. Bu konu hakkında daha fazla detayı diğer raporumuzda bulabilirsiniz.

Gecenin diğer önemli gelişmeleri ise şöyle idi;

– EURCHF de tombul parmak vakası yaşandı.. Brokerlar tarafından emir yanlış girildiğinde oluşan yanlışlığa tombul parmak vakası denir. Gece EURCHF deki grafiğe bakanlar ne oluyor diye düşündü. Cevabı ilerleyen dakikalarda geldi. Yanlış girilen emir pariteyi 1.2080 e kadar fılattı, bir çok kişiye fırsat verirken, bir çoğuna da zarar yaşattı.

– Obama, İspanya Başbakanı Rajoy ile görüştü… Görüşmenin ana konusu, “zorlu şartlar” sırasında yanınızdayız.

– FED den şahin Fisher konuştu.. Parasal gevşeme verimli olmaz, hata olur dedi.

– Yeni Zelanda’dan gelen saatlik maaşlarda 0.2% lik artış var.

– Avustralya inşaat endeksinde ise 34.8 den 32.6 ya bir düşüş var.

– Japonya Maliye Bakanı Azumi den önemli açıklamalar geldi.. Dolar bazında verilen kredi operasyonlarının bir süre daha uzatılacağınu söyledi. Güçlü Yen için mücadeleye devam mesaj veriyor kısacası.. Etkisi tartışılır.

Önümüzde baktığımzıda ise, EUR da Italya’dan sanayi üretimi ve büyüme verileri önemli olacak. Bunun dışında Almanya’dan saat 13.00 de gelecek olan fabrika siparişleri güne yön verecek cinsten.

İngiltere den imalat üretimi ve sanayi üretimi verileri de saat 11.30 da GBPUSD de bir miktar hareket getirecektir..

Bunun dışında 15.30 ve 17.00 deki Kanada inşaat izinleri verisi ile Ivey PMI verileri bizlerde bir USDCAD sinyali açtırabilir.

Herkese bol kazançlı bir gün diliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.