Sakin Bir Başlangıç

Yoğun gündemin ardından haftaya sakin bir başlangıç yapıyoruz. Geçen hafta Fed bu yıl ki ikinci faiz artışını gerçekleştirdi. Bununla da yetinmeyerek gelecek için de umut dolu konuştu. Risk iştahının yüksek olduğu bu günlerde volatilitenin üst seviyede olduğunu hep beraber takip ettik.

Fed den sonra gözler Türkiye, İngiltere, Japonya Merkez Bankalarına çevrildi. Fed’in 25 baz puanlık faiz artırımından sonra diğer Merkez Bankalarından herhangi bir değişiklik gelmedi, mevcut faiz oranlarını korudular. Dolar faiz artışı ve Yellen’in şahin tondaki basın toplantısının ardından birçok para birimi karşısında değer kazandı.

Bugün ekonomik takvime baktığımızda veri bakımından oldukça cılız bir günün bizi beklediğini görüyoruz. Brüksel’de başlayacak Brexit müzakereleri ve FOMC üyesi Dudley’in konuşması takip edeceğimiz önemli gelişmelerden. Bu hafta FOMC üyelerinin konuşmalarını takip edeceğiz. Türk Lirası 3,50 psikolojik destek seviyesinin altında bir açılış gerçekleştirdi. Kurda aşağı yönlü atakların devam etmesi durumunda sırasıyla 3,4880 – 3,4760 – 3,4420 destek seviyelerini test edebilir. Yukarı ataklarda ise 3,5220 – 3,5435 – 3,5775 seviyeleri önemli direnç seviyeleri.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.