Piyasalarda Hafta Açılışı Nasıl oldu?

Bugün piyasalar dalgalı açıldı.

Bugün piyasalar dalgalı açıldı. ALTIN hariç majör paritelerde önemli hareketler geçekleşiyor. Unutmayalım ki bugün de Avrupa ve Avustralya kıtasında banka tatili devam ediyor ama ABD bankaları açıldı. Bunun etkisini de görebiliyoruz. Fakat piyasadaki hacimsizliği unutmayalım. Küçük işlemlerin büyük hareketlere yol açması yüksek ihtimal içerisinde. Bugün görebileceğimiz hareketleri bunu göz önünde bulundurarak yorumlamalıyız.

EURUSD haftaya 1.3816 seviyesinden düşüşle başladı güne. Fakat 1.3800 altına düşmeyerek şu anda hafta başlangıcı seviyelerine geldi tekrardan. 1.3825 seviyesi önemli görünüyor burada. 

GBPUSD güçlü seyretmeye devam ediyor hala. Hafta açılışını 1.6802’den yaptıktan sonra 1.6780 seviyesine düşü yaşadı fakat hızlı toparlayarak tekrardan hafta açılış seviyelerine tırmandı. Bugün İngiltere bankaları kapalı. Dolayısıyla hareketlerin çok seri olmayabileceğini hatırlatalım.

ALTIN 1294 seviyesi ile açılışını yaptı ve ani bir atakla 1301 seviyesini görse de yine sert bir düşüşle 1281 seviyesini gördü. Baskı iyice kendisini hissettiriyor. Gün içerisinde aşağı yönlü hareketleri görebiliriz.

USDJPY’de hafta açılışını yaptığı 102.42 seviyesinden kademeli olarak yükselerek 102.70 seviyesini gördü. Şimdi biraz gevşeme yaşandı şimdilerde. 102.90 seviyesi önemli görülüyor. Burası geçilirse tekrardan yukarı yönlü bir hareket gelebilir. Unutmayalım ki Japonya ticaret dengesi verisi beklenenden daha kötü geldi ve bu paritede yukarı önlü hareket de destekleyebilir. Fakat piyasada hacim düşüklüğü olduğundan çok dikkatli olmak gerekiyor. Şaşırtan hareketler de görebiliriz.

USDTRY 2.1290’dan açılışı yaptıktan sonra tekrar 2.1300 seviyelerini görüyor. Seçim sonrası rahatlama etkisini yitiriyor gibi gözüküyor. Ayrıca Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı tartışmaları yavaştan başladı gibi. Bu durumda tekrardan yukarı yönlü hareketler görüme olasılığı var. Fakat yine de tedbirli olmak lazım USDTRY’de. 

Forex Koçu hafta açılışları hakkında sizlere bilgi vererek yönünüzü daha da öngörülebilir hale getirmek için tekrardan analizleriyle sizlerle olacak.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.