Önümüzdeki Haftaya Bakış (02-06 Nisan)

İnanılmaz yoğun, bol fırsatlı bir haftaya başlamak üzereyiz.

Avrupa, İngiltere ve Avustralya faiz kararları, ABD FOMC toplantı tutanakları ve ABD Tarımdışı istihdam verisi…

Tam bize üye olma, bol fırsatlardan yararlanma, anlık haber ile sinyallere eşlik etme haftası.

Hatırlatalım, böyle önemli hafta ayda bir defa geliyor.. Kaçırmamak gerek..

Bakalım bu hafta bizleri bekleyen önemli veri akışı neler olacak?

Pazartesi:

12.00 de Avrupa dan İşsizlik oranı verisi var. Geçtiğimiz ay 10.7% açıklanan işsizlik oranında bu ay bir değişiklik beklenmiyor.

17.00 de ABD’den ISM Imalat PMI verisi var. Bakalım Imalat PMI verisi beklendiği gibi 0.9 luk bir artış göstererek 53.3 olarak açıklanacak mı..

Salı:

Salı günü çok hareketli ve önemli olacak.

07.30 da Avustralya dan faiz kararı gelecek. Faizlerin 4.25% te sabit kalması bekleniyor yalnız çok ufak da olsa 4% e düşürülme ihtilai olduğu da tartışılıyor. Bu sebebple 4.25% te kalması bir miktar AUD değerlendirmesi getirebilir açıklama anında.

12.00 Avrupa Nihai Büyüme verisi. 2011 4. Çeyrek için nihai büyüme açıklaması gelecek. -0.3 açıklanma ihtimali ok yüksek fakat beklenti dışında bir açıklaa EUR da net hareketler getirir.

21.00 de ABD den FOMC faiz kararı toplantı tutanakları var. Bakalım alaınan faiz kararı sırasında üyeler neler düşünüyordu ve bu kararları ne kararlılıkta aldı.

Çarşamba:

14.45 Avrupa Faiz Kararı: Önemini ve paritelerde getirebileceği hareketi anlatmanın gereği olduğunu düşünmüyoruz. Mutlaka online olup DövizDestek takip edilmesi gereken anlaarda bir tanesi. Faizlerin 1% de sabit tutulması bekleniyor.

15.15 ABD den cuma günkü tarımdışı öncesi onun öncüsü ADP tarımdışı itihdam değişimi verisi gelecek. Önemli.

17.00 ISM Imalar dışı PMI. Hizmet sektörü ABD nin en önemli sektörlerinden. Takibi önemli..

Perşembe

14.00 de İngiltere Faiz Kararı: Yine çok önemli.. İngiltere de faiz kararı açıklanırken, DövizDestek’te online sinyal bekleyen üyelerin kazanmaya yakın oldukları saniyeler.

15.30 ABD haftalık işsizlik başvuruları. Her hafta açıklanan bu veride 
tüm USD li paritelerde yine bir miktar hareket gelecektir. Dikkat diyelim.

15.30 Kanada İşsizlik oranı.. İşsizlik oranı 7.4% ile hala olumlu sayılabilecek bir düzeyde olan Kanada da bakalım beklendiği gibi 0.1% lik bir artış olacak mı..

Cuma

Almanya, İsviçre, Avustralya, Yeni Zelanda, İngiltere, Kanada tatil.

Buna rağmen gün çok önemli.

15.30 da ABD den işsizlik oranı ve tarımdışı istihdam değişimi verisi var. Açıklama sırasında çoğunlukla ayın en hareketli dakikaları geçiriliyor. Fırsatları değerlendirmek için online olunması gereken bir hafta

Kısacası, bu hafta çok hareketli geçecek. Sizi de yüzleri gülen, bilinçli yatırımcı sıfatına ulaşmış üyelerimiz arasında görmeyi isteriz.

Herkese bol kazançlı ve DövizDestek’li bir hafta dileğiyle..

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.