Önümüzdeki haftanın fırsatları 23 – 27 Temmuz

Bakalım önümüzdeki hafta neler var, neler yok, ne fırsatlar karşımıza çıkacak.. İnceledik..

Geçtiğimiz hafta hareketli geçti, biz de hem yön tavsiyelerimiz hem de başarılı sinyallerimizle yatırımcılarımızın yanında olduk.

Bakalım önümüzdeki hafta neler var, neler yok, ne fırsatlar karşımıza çıkacak.. İnceledik..

Pazartesi:

Haftanın data açısından en sessiz günü olacak, 04.30’da Avustralya’dan üretici fiyat endeksi açıklanacak 17’de ise Euro Bölgesi tüketici güven endeksi.

Salı:

Hareket başlıyor sabah erken saatten itibaren;

05’te Çin’den HSBC imalat endesksi açıklanacak, en önemli Çin verilerinden olduğu için tüm günü etkileyecek ve özellikle Avrupa seansında çok fırsat yaratacak bir data.

Saat 10 ile 11 arası Euro Bölgesi imalat ve servis sektörü pmi datalarının flaş okumaları açıklanacak. Geçtiğimiz aylardaki zayıf rakamlardan sonra yine 50 seviyesinin altında olumsuz rakamlar bekleniyor ama yine de önceki ayın üstünde açıklanacağı tahmin ediliyor.

15.30’da Kanada’dan perakende satışlar datalarında geçtiğimiz ayki düşüşten sonra bu ay artış bekleniyor. Yine Cad sinyali imkanı yaratabilir.

15.45’te FED Başkanı Bernanke’nin konuşmasında para politikasına değinmesi beklenmezken 16’da bu sefer ABD’den flaş imalat pmi açıklanacak. Geçtiğimiz ay 52.5 açıklanmıştı bu ay 52.4 bekleniyor.

Çarşamba:

Gece Yeni Zelanda ve Japonya’dan ticaret dataları Avustralya’dan ise öncü endeks ve TÜFE açıklanacak.

Japonya ticaret datası bekelntilerden şaşarsa Yenli pariteler açısından ekstra bir hareketlilik görebiliriz.

11’de Almanya IFO iş dünyası güven endeksinde geçtiğimiz ayki 105.3Ten daha düşük bir rakam, 104.8 bekleniyor.

11.30’da İngiltere için çok önemli bir data açıklanacak, ikinci çeyrek büyümesinin ilk rakamları gelecek ve yine küçülme bekleniyor -0.2% ile, yani İngiltere’de resesyon tam gaz devam ediyor. Güzel GBP sinyallerine imkan verecek bir data diyebiliriz şimdiden.

17’de ise günün tek önemli ABD datası yeni konut satışları açıklanacak, geçen ay 369 bin açıklanmıştı benzer bir rakam bekleniyor.

Perşembe:

Yeni günün ilk dakikasına Yeni Zelanda’dan gelecek faiz kararı ile başlıyoruz, faizlerde değişiklik beklenmiyor, yine faiz metni önemli olacak her zamanki gibi.

11’de Euro Bölgesi’nden para arzı ve kredi dataları gelecek, ara politikasını etkileyebilecek önemli veriler. İki datada da düşüş yeni bir faiz inirimi ihtimalini kuvvetlendirir ve Euro için sıkıntı yaratır.

15.30’da Abd’den dayanıklı mal siparişleri dataları gelecek ki sanayi ve imalat üretimi ile doğrudan alakalı oldukça önemli datalar. Tüm piyasaya yön verebilecek bir rakam gelebilir piyasadaki risk iştahını değiştireceği için. Geçen ay kuvvetli artış vardı bu sefer yatayın biraz üzerinde bir artış bekleniyor.

17’de ABD’de geçen hafta başlayan konut dataları serisinin sonuncusu beklemede olan konut satışları datası açıklanacak, geçen ay 5.9% artmıştı bu ay 0.8% artış bekleniyor. Bakalım konut sektöründeki son dönem düzelmesi gerçekten iyimserliği geçerli kılıyor mu…

Cuma:

Geçen hafta Cuma gününün hareketliliği İspanya ile olmuştu bu hafta aynısı yaşanabilir. Gece Japonya’dan enflasyon ve perakende satışlar dataları açıklandıktan sonra Avrupa seansına İspanya’dan gelecek işsizlik oranı ile başlayacağız. 24.4% gibi felaket bir seviyede olan işsizlik oranının 24.7%’ye çıkması bekleniyor.

15.30’da ise ABD’den 2. Çeyrek büyümesinin ilk okuması açıklanacak. Birinci çeyrekte büyüme 1.9% olmuştu ikinci çeyrekte ise 1.5% bekleniyor. Hafta sonu öncesi ABD borsaları başta olmak üzere tüm piyasaya yön verebilecek dolayısıyla sinyal üretecek bir data.

Haftanın son datalarını ise 16.55’te Michigan tüketici güven endeksi ve enflasyon verilerinin revizeleri ile alacağız. İki datada da değişiklik beklenmiyor.

Kısacası çok önemli dataların olduğu hareketli geçecek bir haftaya görüyoruz, esas hareketlilik ise datalarla değil piyasaya son zamanlarda yön veren İspanya ve İtalya faizleri ile gerçekleşecek gibi. Cuma günü İspanya 10 yıllık faizlerinde rekor kırılmış ve Eurusd son iki yılın en düşük seviyesine gerilemişti.

Bol fırsatlı, bol sinyalli ve muhtemelen yine bol kazançlı bir hafta olacaktır. Bizler hep sizin kazancınız için çalışmaya devam ediyoruz.

Siz de profesyonel destek ile bu fırsatlardan yararlanmak istiyorsanız “hemen ücretsiz üye ol” butonuna tıklamanız yeterli.

Tüm üyelerimize yeniden bol kazançlar olsun diyelim!

 
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.