Önümüzdeki haftanın fırsatları 16-20 Temmuz

Bakalım önümüzdeki hafta neler var, neler yok, ne fırsatlar karşımıza çıkacak.. İnceledik..

Geçtiğimiz hafta hareketli geçti, biz de hem yön tavsiyemiz hem de sinyallerimizle yatırımcılarımızın yanında olduk.

Bakalım önümüzdeki hafta neler var, neler yok, ne fırsatlar karşımıza çıkacak.. İnceledik..

Pazartesi:

Haftaya gece açıklanacak İngiltere konut datası ile başlıyoruz.
10.15’te İsviçre sanayi üretimi sonrasında ise 12’de Euro Bölgesi ticaret dengesi ve Tüfe dataları Avrupa seansının öne çıkan dataları olacak.

15.30’da ise günün en önemli datası ABD perakende satışlar datası açıklanacak. Geçen ayki düşüşten sonra bu ay 0.1% yükseliş bekleniyor hem manşet hem de çekirdek datada.

Piyasanın risk iştahını etkileyecek bu data sonraki illaki platformumuzda sinyal gelir, özellikle Jpy paritelerinde güzel fırsat yakalamak için tetikte olacağız.

Salı:

Gece önce Yeni Zelanda’dan tüfe verilerini aldıktan sonra 04.30’da Avustralya faiz toplantısının tutanakları açıklanacak. Çin’den de açıklanacak yabancı direkt yatırımları verisinin etkisiyle Aud için hareketli bir gün olacaktır.

11.30’da İngiltere’de tüfe açıklanacak, 2.8%’den 2.7%’yegerilemesi bekleniyor.

12’de Almanya’da ZEW endeksinin açıklanmasına BOE Başkanı King’in konuşması eşlik edecek. Hem Euro hem Pound paritelerinde sinyal fırsatı olacak gibi duruyor.

15.30’da ABD’de Tüfe açıklanacak. Geçen aya göre daha kuvvetli rakamlar beklenirken Üfe’nin geçtiğimiz hafta beklenti üstü geldiğini ve piyasayı üzdüğünü hatırlatalım. Piyasa iştahı açısından hareket getirebilir…

16’da Kanada’dan faiz kararı 15 dakiak sonrasında ise ABD’den sanayi üretimi ve kapasite kullanım oranı dataları gelecek, piyasa ise o sırada FED Başkanı Bernanke’yi bekliyor olacak.

17’de Bernanke kongre önünde ifadesine başlayacak. Fed faiz toplantısı yaklaşırken Qe3 ihtimali ne kadar yakın diye tüm piyasa kilitlenecek bu konuşmaya.

Çarşamba:

Haftanın ortanca gününe piyasa data açısından 11.30’a kadar sakin başlayacak, 11.30’da ise İngiltere’den istihdam dataları açıklanacak. İşsizlik oranının 8.2%’de sabit kalması beklenirken işsizlik başvurularında 7.4 bin ile geçtiğimiz aya göre biraz daha az artış bekleniyor.

Yine 11.30’da İngiltere Merkez Bankası’nın son faiz toplantısının tutanakları Gbp paritelerine hareket getirecek.

15.30’da Abd’de geçtiğimiz aya göre hemen hemen aynı beklenen inşaat izinleri ve konut başlangıçları dataları açıklanacak ve piyasa yine Bernanke’yi bekliyor olacak.

17’de FED Başkanı Bernanke tekrar kongre karşısında konuşacak ve yine bir önceki gün gibi piyasa hareketlenecek bizim içinse sinyal fırsatı ve üyelerimiz için kazanç fırsatı olacak bu.

Perşembe:

11’deki Euro Bölgesi cari denge datasını 11.30’da İngiltere perakende satışlar datası takip edecek. Geçen ay 1.4% ile çok kuvvetli gelen data da bu sefer 0.6% civarı artış bekleniyor.

15.30’da her Perşembe olduğu gibi Abd’den haftalık işsizlik başvuruları datası açıklanaca. Geçen hafta çeşitli sebeplerle data sağlıklı değildi ve 350 bin gibi çok iyi bir rakam gelmişti bu hafta 370 bin bekleniyor.

Piyasaya yön verebilecek ve bizim için sinyal imkanı yaratacak bir data…

17’de yine Abd 2. el konut satışlarının yanında bölgesel imalat dataları arasından en önemlisi Philederphi imalat endeksi açıklanacak. Geçen ay -16.6 ile hayal kırıklığı yaratan datada bu sefer daha hafif bir düşüş bekleniyor.

Cuma:

Haftanın son günü datalar açısından en sakin gün olacak ama Cuma günleri az veya çok data çoğu zaman hareketli olur. Hele o gün Euro Bölgesi maliye bakanlarının da İspanya yardımı için toplanacağını göz önüne alırsak haftanın son gününün hareketli geçeceği ve kazanç fırsatları yaratacağı ortada.

11.30’da İngiltere’de kamu sektörü borçlanma rakamları açıklanacak, geçen ay 15.6 milyar pound ile kötü bir rakam açıklanmıştı bu ay 12.5 milyar ile yine yüksek ama geçen aya göre daha olumlu bir rakam bekleniyor.

15.30’da Kanada’dan tüfe açıklanacak. Hafta bitimine doğru hacim azaldığı için Cad pariteleri dataya sert tepki verebilirler bu da bizlere data sonrası bir sinyalle çabuk getiri fırsatı sağlayabilir.

Kısacası, özellikle Bernanke’nin iki kere sahne alacak olması sebebiyle  hareketli bir haftaya daha giriyoruz. Bol fırsatlı, bol sinyalli ve muhtemelen yine bol kazançlı bir hafta olacaktır. Bizler hep sizin kazancınız için çalışmaya devam ediyoruz.

Siz de profesyonel destek ile bu fırsatlardan yararlanmak istiyorsanız “hemen ücretsiz üye ol” butonuna tıklamanız yeterli.

Tüm üyelerimize yeniden bol kazançlar olsun diyelim!

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.