Önümüzdeki Hafta Hangi Fırsatlar Var?

Dolar endeksi açısından baktığımızda, ABD dolarının hafta boyunca verdiklerinin çoğunu son yoğun günde yeniden kazanmasını bildiği bir haftayı geride bıraktık. Geçtiğimiz haftanın detayları bir diğer raporumuzda yer alıyor zaten.

Bu hafta istihdam verileri, enflasyon verileri, Kanada faiz kararı ve başka bir çok önemli veri ile karşı karşıya kalacak ve fırsata çevireceğiz.

İşte önümüzdeki hafta, fırsat yaratacak veriler;

Pazartesi:

Avrupa açısından veri olarak pek yoğun değil fakat ABD’den saat 15.30 da gelecek perakende satışlar verisi tüm USD paritelerinde fırsat yaratacaktır. Özellikle USDJPY sinyali gelebilir platformumuzda açıklama anında.

Salı:

Salı yoğun ve bol fırsatlı bir gün.

04.30 da Avustralya’dan faiz kararı toplantı tutanakları verisi var. Mutlaka AUD da hareket getirecektir. Gececiler tetikte olmalı.

Saat 11.30 da İngiltere’den TÜFE verisi var. Gevşeme yolundaki İngiltere için sinyal vereceğinden önemli. Beklenti dışında bir veri büyük bir ihtimalle GBPUSD fırsatı yaratacaktır. Değerlendirilmeli.

12.00 de ise Almanya dan ZEW ekonomik güven endeksi var. Çoğunlukla EUR da hareket getiren ZEW de beklenti 20.2.

Yine aynı saatte Avrupa dan bir de enflasyon verisi gelecek. Kısacası hareketli saatler olacak.

15.30 da ABD den konut verileri gelecek. Önemli

16.00 da ise Kanada’dan faiz kararı ve beraberinde faiz kararı açıklaması var. Mutlaka hareket gelecektir USDCAD de.

Çarşamba:

İngiltere den işsizlik başvuruları verisi ile, faiz kararı toplantı tutanakları aynı saatte 11.30 da gelecek. Beraberinde işsizlik oranı da var tabii. GBP açısından yoğun bir gün..

Perşembe:

Yine gececiler için Yeni Zelanda’dan enflasyon verisi geliyor. NZD gececilere fırsat yaratacaktır.

15.30 da ise ABD den haftalık işsizlik başuvuruları geliyor. Geçtiğimiz hafta olumsuz veriler ile geleceğe dair endişeleri yeniden hortlatan işsizlik başvuruları bakalım bu hafta endişelerin büyümesine sebep olacak mı? USDJPY ve ALTIN fırsatı yine.

Cuma:

11.00 de Almanya dan IFO iş dünyası güveni verisi EUR nun yön bulmasına yarım ederken, 11.30 da İngiltere perakende satışları verisi GBP ye pusula olacak.

ABD seansının açılmasından hemen önce de Kanada dan TÜFE verileri gelecek.

Aynı zmanda Cuma günü IMF görüşmeleri başlıyor. Önemli kararlar çıkabilir bu sebeple takip edilmeli.

Kısacası önemli, bol verili bir hafta bizleri bekliyor. Bu verileri fırsata çevirmek ise profesyonellere ve onları takip edenlere kalıyor.

Sizleri de anlık yayınımızdan ve sinyallerimizden faydalanmaya çağırıyor, sizi aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek istiyoruz.

Tüm yatırımcılara bol kazançlar dileklerimizle, iyi haftalar diliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.