ONS ALTIN YORUMU RAPORU – 04.03.2016

ALTIN Haftaya Nasıl Veda Ediyor?

Son derece hareketli bir haftayı geride bırakıyoruz. Hafta boyunca sarı metalde boğaların hakimiyet sahibi olduğunu söyleyebiliriz. Daha önce bir çok kez dikkat çektiğimiz 1246 bölgesi direncinin geçilmesiyle yükselişlerin hız kazandığı sarı metal bugün neredeyse 1280 bölgesine dokundu.
Hafta boyunca ABD’den verilerin beklentileri tam olarak karşılayamaması sebebiyle ve dolardaki zayıflıktan da destek bulan yükselişler bugün kısa bir süreliğine ABD’den tarım dışı istihdam raporuna takıldı. Ancak ardından maaşlarda yaşanan gerileme ile birlikte raporun yeterince güçlü olmadığının anlaşılması ile dolar hızlı bir şekilde değer kaybederken sarı metalde de yukarı yönlü hareket geri çekilme sonrası devam etti. 
Yukarı yönlü hareketin devam etmesi durumunda 1280 ve 1300-05 bölgelerinin direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Bu bölgeler de artık alınırsa ALTINda ayılar mağaralarına geri dönebilirler. Geri çekilmelerde ise 1250 ve 1240 bölgeleri destek olarak karşımıza çıkabilir. Haftaya da ABD’den gelecek verilerde beklenen iyileşme yaşanmaz ise yukarı yönlü hareketin hız kazandığına şahit olabiliriz.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.