Ons Altın Yorumu – 30.09.2014

ALTIN Rusya İle Heyecanlandı

ALTIN sabahki dolar rallisi ile 2014 yılının en düşük seviyelerini gördükten sonra Rusya’dan gelen haberler ve zayıf ABD verileriyle toparlandı.
Öğlen saatlerinde Ukrayna ordu sözcüsü Lysenko, Rusya’nın sınır yakınlarındaki Rostov şehrine asker yığdığını açıklarken, başbakan Yatsenyuk ‘Rusya bölgedeki karmaşayı çözme niyetinde değil’ ifadeleriyle kalıcı çözüm konusunda pek sevindirmedi piyasayı.
Fakat asıl bomba öğleden sonra patladı. Rusya merkez bankasının sermaye çıkışlarının önüne geçmek için sermaye kontrolleri uygulamayı değerlendiği haberi ile sallandı piyasa. USDRUB 40.00 seviyesine koşarken ALTIN da 1200 desteğinin eşiğinden döndü ve 1220’lere kadar sıçradı.
Ayrıca ABD’den gelen Chicago PMI, tüketici güven endeksi ve konut fiyat endeksi gibi kritik verilerin beklenti altı kalması da sarı metaldeki toparlanmaya katkıda bulundu.
Tabi bu toparlanmalar hala anlamlı bir yükseliş olmaktan uzak. Sarı metalde yükselişler satış fırsatı olmaya devam ediyor. Cuma günkü ABD istihdam verilerini bekliyoruz.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.