ONS ALTIN YORUMU – 01.06.2015

ALTINı Bu Hafta Neler Bekliyor?

Bugün 15:30’da ABD’den çekirdek PCE fiyat endeksi, kişisel harcamalar ve kişisel gelir açıklandı. Çekirdek PCE fiyat endeksi beklentiden kötü %0.1 gelirken, kişisel harcamalar da beklentiden kötü %0.0 geldi. Kişisel gelirler de ise %0.4’lük iyileşme yaşandı.  Yıllık çekirdek PCE fiyat endeksi de beklentiden kötü %1.2 geldi. 
USD, veri açıklanana kadar baskılı devam ediyordu güne fakat özellikle çekirdek PCE fiyat endeksinde kötüleşme yaşanması doların tadını kaçırabilir. Önemli verilerin beklenti altı kalması nedeniyle ALTIN 1192 seviyelerine kadar yükseldi. ABD’den saat 17:00’da ISM imalat PMI açıklanacak. Gelecek olan verinin sürpriz yapıp beklenti altı kalması durumunda sarı metalde 1200 seviyesine doğru yükseliş devam edebilir.
Bu hafta ABD’den son derece önemli veriler açıklanacak. ISM imalat dışı PMİ ve istihdam verileri ALTINda fırsatlar sunabilir. Yukarıda 1200 ve  sonrasında 1215 seviyeleri sön derece önemli direnç bölgesi. Aşağıda ise 1180 ve 1170 seviyeleri önemli destek bölgesi olarak karşımıza çıkıyor. Gelecek olan verilerde kötüleşme yaşamması durumunda ALTINda yukarı yönlü hareketlere şahit olabiliriz.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.