ONS ALTIN RAPORU YORUMU – 11.03.2016

ALTIN Bu Haftayı Nasıl Geçirdi?

Sarı metal haftaya alıcılı bir başlangıç yaptı fakat piyasalarda risk-on durumunun hakim olması nedeniyle 1240 bölgesi altına kadar geri çekilme yaşandı fakat Draghi’den gelen açıklamalar sonrasında piyasada iyice volatilite arttı ve sarı metal güvenli liman olarak alıcı buldu.
1236 seviyelerinden alıcıların devreye girmesinden sonra 1280 bölgesi üzerine yükselişin yaşandığına şahit olduk ama bir türlü boğalar bu bölgede ağırlıklarını hissettiremediler. Bu bölgeden ayılar devreye girdikten sonrasarı metalde sert bir düşüş yaşandı.
Hafta boyunca ABD’den birincil derecede önemli bir veri açıklanmadığı için sarı metal yön bulmak için piyasada yaşanılan gelişmelere odaklandı. Diğer yandan ALTIN ile Gümüş’ün paralel hareket ettiği son derece iyi bilinir. Hafta boyunca Gümüş’ten önemli bir atak gelmediği için sarı metalde yükselişler kalıcı olmadı. Yukarıda 1280 bölgesinin tamamen alınmasıyla yükseliş 1305 bölgesine kadar devam edebilir. Yeniden ayı piyasasından bahsedebilmemiz için ise aşağıda 1220 bölgesinin görülmesi gerekiyor.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.