ONS ALTIN RAPORU YORUMU – 02.02.2016

ALTIN Nereye Kadar Yükselecek?

ALTINda boğalar her gün üzerine koyarak devam ediyor. Haftaya istekli başlayan alıcıların bugün de keyiflerine diyecek yok. Bugün piyasalarda risk-on durumunun hakim olması nedeniyle sarı metal yeniden güvenli liman olarak talep gördü.
Bugün baktığımızda ABD’den önemli bir veri karşımıza çıkmadı. Yarın ise ABD’den son derece önemli veri açıklanacak. Bu veriler sarı metalde ayıları ve boğaları çok yakından ilgilendiriyor. Özellikle ADP tarım dışı istihdam değişimi verisi ve ISM imalat dışı PMI verisi son derece önemli.
ABD’den gelecek olan verilerde iyileşme yaşanması ayıların canını iyice sıkabilir. Bazı yatırımcıların ALTIN neden bu kadar çıktı? daha ne kadar çıkacak gibi sorularının olduğunu duyar gibiyiz. Sarı metalde yükselişten bahsetmek için açıkcası son derece erken. Şuan yaşanmakta olan hareketi toparlanmak olarak nitelendirebiliriz. Yükselişten bahsetmemiz için yukarıda bulunan 1180 ve 1200 bölgesinin alınması gerekiyor. Aksi durumda ise sarı metalde ayıların kuvvetli bir dönüş yapmasını bekliyoruz.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.