ONS ALTIN Raporu – 28.10.2015

Ayılar ve Boğalar FOMC Karlarlarını Bekliyor

Güvenli liman özelliğini son dönemde kaybeden ALTIN’da bu hafta önümüze önemli fırsatlar çıkacağını söylemiştik. 1190 bölgesinde ayıların devreye girmesiyle gevşeyen sarı metal, önemli direnç seviyesi dediğimiz 1170 seviyesini test ediyor bugün. 

Bu akşam gelecek olan FOMC kararları sarı metal için çok önemli. Kararın açıklanmasıyla birlikte ALTIN’da keskin hareketler gözlemleyebiliriz. Kararlardan şahin tonda açıklamalar çıkarsa USD’nin değer kazanması ALTIN’a sert satışları getirebilir. FED’in temkinli davranmaya devam edip güvercin tondaki açıklamaların gelmesi ile birlikte  ALTIN’da boğalar sazı eline alabilir.

1170 direnç seviyesi üzerinde günlük kapanışlar gerçekleşir ise kademeli olarak 1190 bölgesine doğru yükseliş devam edebilir. Fakat, 1190 bölgesinde yükselişler ayılardan sert bir tepki alabilir. Genel resme baktığımızda kısa vadede yükselişler gelebileceğini belirtmiştik. Ama bu yükselişlerin kalıcı olması için şimdilik bir sebep yok. Gerçekleşecek olan yükselişlerin, orta ve uzun vadede satış fırsatı oluşturmasını bekliyoruz. Yani ALTIN önümüzdeki günlerde güneye olan yolculuğuna başlayabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.