ONS ALTIN RAPORU – 26.11.2015

ALTINda Düşüş Devam Edecek Mi?

Rusya’ya ait olan uçağın düşürülmesinden sonra piyasalarda panik havası yaşandı ve yatırımcılar güvenli limanlara yöneldiler. Güvenli liman denilince de akla ilk olarak gelen ALTIN geliyor. Risk iştahında daralma yaşanması ile birlikte sarı metalde boğalar devreye girdi fakat değerli metalde yükselişlerin kalıcı olmadığını gördük.
Hafta boyunca da ABD’den gelen veriler USD’nin canını sıkmadı. USD haftaya güçlü başladı ve öyle devam ediyor. Bugün ABD’de piyasalar Şükran Günü dolayısıyla kapalıydı fakat sarı metal üzerindeki satış baskısından kurtulmuş değil.
ALTIN 1080 bölgesi altında kaldığı sürece satış baskısının devam etmesini bekliyoruz. Temel olarak baktığımızda yönünün aşağı olduğunu söyleyebiliriz. Teknik analiz seven yatırımcılar için omuz-baş-omuz formasyonu oluşuyor. Bu formasyonun da hayata geçmesi ile birlikte 1035-1040 bölgesine doğru geri çekilme devam edebilir. Kısa vadede toparlanmaların gelmesi son derece normal fakat orta ve uzun vadede yükselişlerin satış fırsatı olmasını bekliyoruz.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.