ONS ALTIN RAPORU – 25.11.2015

ALTINda Boğalar Umduğunu Yine Bulamadı!

Dün Türkiye sınırında yaşanılan olaylar sonrasında ALTINda boğalar devreye girdi ve 1080 bölgesi üzerine yükseliş gerçekleşti fakat bu bölge üzerinde günlük kapanış gerçekleşmediği için toparlanmanın devamı gelmedi.
Bugün ABD’den son derece önemli veriler açıklandı. Çekirdek dayanıklı malların siparişleri beklentide %0.5 gelirken, haftalık işsizlik başvuruları beklentiden iyi 260 bin geldi. Çekirdek PCE fiyat endeksi ise beklentilerin hafif altında %0.0 geldi. USD’nin gün boyunca kuvvetli devam etmesi sebebiyle ayılar devreye girdi ve 1067 seviyelerine geri çekilme yaşandı.
Önceki raporlarda da belirttiğimiz gibi sarı metalde yaşanacak olan yükselişlerin kalıcı olmasını beklemiyorduk ve bugün düşüşlerin gerçekleşmesi ile birlikte beklentimiz hayata geçmiş oldu. Fed’in faiz artırım sürecinde olması nedeniyle yaşanacak olan yükselişlerin orta ve uzun vadede satış fırsatı sunmasını bekliyoruz. Sarı metalde 1090 ve sonrasında 1100 bölgesi önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviyelerin atlında kaldığı sürece satış baskısının devam etmesini bekliyoruz.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.