ONS ALTIN RAPORU – 23.10.2015

ALTIN Bu Haftayı Nasıl Geçirdi?

Bu hafta baktığımızda ALTIN 1180-1160 bölgesi arasında konsolide devam etti. Geçtiğimiz hafta boğaların devreye girmesi ile birlikte sarı metalde keskin yükselişler yaşanmıştı fakat 1190 bölgesinde toparlanmalar büyük bir savunma ile karşılaştı ve ayıla devreye girdi.
Bu hafta baktığımızda ise ABD’den önemli bir veri olmadığı için boğalar ve ayılar haftayı birbirlerini tartarak geçirdiler. Bugün PBoC’nin faizleri ve munzam karşılıkları indirerek ek gevşeme hamlelerine devam etmesi bir anda alıcıların gözlerini açmasına neden oldu fakat 1180 bölgesinden ayılar devreye girdi ve üzerine ABD’de piyasaların açılması ile birlikte sarı metal aldıklarını geri verdi ve 1170 bölgesi altına kadar geriledi. Bu bölgenin altında kaldığı sürece alış önermiyoruz.
Haftaya ABD’den çok önemli veri ve gelişmeler açıklanacak. Yani değerli metalde daha fazla hareketlenme bizi bekliyor. Yukarıda 1190 ve sonrasında 1200 bölgesi son derece önemli direnç. Bu bölgeye gerçekleşecek olan yükselişler yeniden sert tepkilerle karşılaşabilir. Aşağıda ise 1140 son derece önemli destek. Kısa vadede yükselişler gelebilir fakat bu yükselişlerin kalıcı olması için şimdilik bir sebep yok. Beklentimiz aynı. Gerçekleşecek olan yükselişlerin satış fırsatı oluşturmasını bekliyoruz.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.