ONS ALTIN RAPORU – 21.12.2015

ALTINda Boğalar Bugün Rahat Nefes Aldı

Geçtiğimiz hafta sarı metalde ayıların hakimiyeti vardı. Değerli metal 1046 seviyelerine kadar geriledi fakat kar alımlarının gelmesinden sonra bugün 1078 seviyelerine kadar yükseliş gerçekleşti.
Bugün ekonomik takvime baktığımızda ise ABD’den önemli bir veri açıklanmadı fakat hafta içerisinde ABD’den önemli veriler açıklanacak. Özellikle piyasanın gözü ve kullağı yarın final büyüme üzerinde, Çarşamba günü ise çekirdek dayanıklı malların siparişleri, çekirdek PCE fiyat endeksi ve çekirdek dayanıklı malların siparişlerinde olacak.
ABD’den gelecek olan veriler beklenti üzeri kalır ise boğaların yukarı arzusu iyice kırılabilir ve yeniden ayılar devreye girebilirler. Sarı metalde yukarıda 1090 sonrasında 1100 bölgesi son derece önemli direnç. Bu bölge geçilmedikçe alış tavsiye etmiyoruz. Aşağıda ise 1070 ve sonrasında 1060 bölgesi önemli destek olarak karşımıza çıkıyor. ALTINda bu gibi toparlanmaların gelebileceğinin fakat kalıcı olmasını beklemediğimizin altını çizmiştik. Bu yükselişlerin orta ve uzun vadede satış fırsatı sunmasını bekliyoruz.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.