ONS ALTIN RAPORU – 21.09.2015

Yoksa ALTINın Hevesi Kursağında Mı Kaldı?

ALTINda boğalar ve ayılar son dönemlerde kıyasıya bir mücadele içindeler. Geçtiğimiz hafta FOMC tutanaklarından güvercin tonda açıklamaların çıkması boğaların devreye girmesine neden oldu ve 1142 bölgesine doğru bir yükseliş gerçekleşti fakat önemli bir direnç bölgesi olduğu için yükselişlerin kalıcı olmadığını gördük.
Güvenli liman deyince zaten eskisi gibi akla gelmiyor sarı metal. Geriye sadece ABD’den gelecek olan veri ve gelişmeler kalıyor. Bu hafta ABD’den gelecek olan çekirdek dayanıklı malların siparişleri ve büyüme verisi ALTINda hareketlenmelere neden olacak.
Tekrar hatırlatalım değerli metalde toparlanmanın devam etmesi için 1140 bölgesi üzerinde günlük kapanışların yaşanması gerekiyor. Bu durum hayata geçer ise yükseliş 1150 sonrasında ise 1170 bölgesine doğru devam edebilir fakat gerçekleşecek olan bu yükselişler bu seviyelerden ayıların çok sert tepkisi ile karşılaşabilir. Beklentimiz değişmiş değil. Bu yükselişlerin orta ve uzun vadeli satış fırsatı oluşturmasını bekliyoruz.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.