ONS ALTIN RAPORU – 19.11.2014

Bugün ALTINda Boğaların Yüzü Güldü

Dün FOMC’den tutanakları piyasanın beklediği kadar şahin tonda değildi bu sebeple USD satıcıları devreye girdi. Tutanaklarda üyelerin Aralık ayının faiz artışı için uygun olabileceği mesajı verirken bir yandan da bazı üyelerin karar metninde yapılan bazı değişikliklerin çok güçlü Aralık ayı faiz artışı için sinyal vermesinden endişeli oldukları görüldü. Bunun soncunda ALTINda boğalar suskunluğunu bozdu.
Sarı metal bugün 1084 seviyesine kadar yükseldi. Bugün ABD’den Philly Fed verisi beklentiden iyi gelse de boğaların iştahına engel olamadı.
Aralık ayına kadar ABD’den önemli veriler açıklanacak. Beklenti üzeri gelecek olan veriler faiz artırım olasılığını daha da arttırır fakat bu süre zarfı içerisinde kar realizasyonlarının gelmesi çok normal. Kısa vade de toparlanmaların yaşanacağını belirtmiştik fakat orta ve uzun vadede yükselişlerde satış denemenizi hala tavsiye etmeye devam ediyoruz. Yukarıda 1090 sonrasında ise 1100-1105 bölgesi önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor. Aşağıda ise 1070 bölgesinin önemli destek olarak çalışmasını bekliyoruz.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.