ONS ALTIN RAPORU – 13.01.2016

ALTINda Toparlanma Devam Edecek Mi?

Sarı metal yeni yıla kuvvetli bir başlangıç yaptı fakat bu hafta ayıların devrede olduğunu söyleyebiliriz. ALTIN 1100 bölgesi üzerinde günlük kapanışlar gerçekleştiremeyince geri çekilmeler yaşandı ve bugün 1080 seviyesinin altı görüldü.
Bu hafta baktığımızda şuana kadar ABD’den önemli bir veri açıklanmadı. Bildiğiniz gibi sarı metalde ayılar ve boğalar ABD’den gelecek olan verileri merakla bekler. O zaman onlara iyi bir haber verme zamanı geldi. Cuma günü ABD’den perakende raporu açıklanacak. USD için son derece önemli bir rapor. Gelecek olan verilerde iyileşme yaşanması değerli metalde ayıların hoşuna gidecektir.
Toparlanmanın devam etmesi için 1105 bölgesinin tamamen geçilmesi gerekiyor ve bu seviye üzerinde günlük kapanışların yaşanması gerekiyor. Bu seviyenin alınması durumunda 1135 önemli bir bölge olarak karşımıza çıkıyor çünkü günlük grafikten baktığımızda 200 günlük hareketli ortalama tam da bu bölgenin üzerinden geçiyor. Kısaca 1134 ve 1140 bölgesinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz fakat sarı metaldeki beklentimizi değişmiş değil. Gerçekleşecek olan bu yükselişlerin orta ve uzun vadede güzel bir satış fırsatı sunmasını bekliyoruz.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.