ONS ALTIN RAPORU – 10.11.2015

ALTINda Boğaların Hiç Tadı Yok!

ALTINda ayılar boğalara göz açtırmıyor. Bugün sarı metal 1095 seviyelerine kadar yükseldi fakat ayıların yükselişe dur demesi ile birlikte değerli metalde geri çekilme yaşandı 1084 seviyelerine kadar.
Ekonomik takvime baktığımızda son iki gündür ABD’den önemli bir veri yok fakat geçtiğimiz hafta ABD’den gelen çok iyi istihdam raporu ile birlikte Aralık ayı faiz artırım olasılığı iyice arttı. Bunun sonucunda USD alıcıları devreye girdi ve sazı da ellerinden bırakmaya niyetli değil gibiler. Bu hafta ABD’den Perşembe ve Cuma günü önemli veriler açıklanacak. Beklenti üzeri gelecek olan veriler ALTINda boğaların canını iyice sıkabilir.
Aşağıda 1075 bölgesi önemli destek. Bu bölgelere bir geri çekilme yaşanırsa buralarda kar alımları gelebilir. Yukarıda ise 1100-1105 bölgesinin ve sonrasında ise 1125 bölgesinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Şuan için ALTINın güvenli liman olarak talep görmesi için de bir sebep olmadığı için yaşanacak olan yükselişlerin kalıcı olmasını beklemiyoruz. Orta ve uzun yaşanacak olan toparlanmaların satış fırsatı olmasını bekliyoruz.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.