ONS ALTIN RAPORU – 06.09.2016

Altın Boğalar Rahat Nefes Aldı

Altında son dönemlerde ayıların hakimiyeti olduğunu söylemiştik. Fakat geçtiğimiz hafta ABD’den gelen istihdam raporu sonrasında boğalar rahat nefes aldı ve sarı metalde toparlanma yaşandı. Sarı metal bu haftaya alıcılı bir başlangıç yaptı.

Dün ABD’de piyasaların kapalı olması nedeniyle piyasalarda hacim çok düşüktü fakat piyasaların tatilden dönmesiyle sarı metalde önemli hareketlenmeler yaşandı. Bugün ABD’den gelen ISM imalat dışı PMI verisi beklentiden kötü 51.4 geldi. Beklenti altı kalan veri USD için negatif oldu ve Altındaki yukarı iştahı devam etti.

Önümüzdeki dönemde ABD’den gelecek olan verilerin hayal kırıklığı yaratması ve Fed’in temkinli bir tutum sergilemesinden sonra Altında yeniden 1400 seviyesi konuşulmaya başlanabilir. Bu yukarı iştahın devam etmesi için Gümüş’ün de yukarıları istemesi gerekiyor. Sarı metalde yukarıda 1345, 1358 ve 1375 seviyelerinin önemli direnç olarak çalışmasını bekliyoruz. Aşağıda ise 1330, 1320 ve 1315 seviyeleri nemli destek olarak karşımıza çıkıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.