ONS ALTIN RAPORU – 01.10.2015

İstihdam Raporunu Bekleyenler Arasında ALTIN da Var

ALTIN üzerindeki satış baskısından bugün de kurtulmuş değil. Ayıların devreye girmesi ile birlikte 1110 bölgesine kadar bir geri çekilme yaşandı fakat boğalar bu seviyeden devreye girerek düşüşe dur dedi ve 1117 bölgesine doğru bir toparlanma yaşandı. Değerli metal 1140 bölgesi üzerinde günlük kapanış gerçekleştiremediği için 1170 bölgesine doğru yükselişi gerçekleştiremedi geçtiğimiz günlerde.
Güvenli liman olarak talep görme cazibesinde büyük bir azalma var sarı metalde. Bu sebeple hareketlerin gerçekleşmesi için geriye ABD’den gelecek olan veri ve gelişmeler kalıyor. Piyasaların gözü ve kulağı yarın ABD’den gelecek olan istihdam raporunda. Beklenti üzeri gelecek olan veriler sarı metalde sert satışları beraberinde getirebilir. 1100 bölgesinin tamamen geçilmesi güneye olan yolculuğun başlangıcı anlamına gelebilir.
Verilerin beklenti altı kalması sarı metalde yeniden yukarıları gelmesine neden olabilir. Yani 1140 bölgesi üzerine bir atak gerçekleşebilir. Bu bölgenin tamamen geçilmesi kademeli yükselişi beraberinde getirebilir. Büyük resime baktığımızda beklentimiz değişmiş değil. Bu yükselişlerin kalıcı olması için şimdilik herhangi bir sebep yok. Orta ve uzun vadeye baktığımızda yükselişlerin satış fırsatı olmasını bekliyoruz. 
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.