Nancy Pelosi’den Ons Altına Destek

Dün $1900 seviyesinin altına sarkan ons altının bu seviyelerde kalıcılık sağlayamadığını ve yeniden bu seviyesinin üzerine yükseliş kaydettiğini görmekteyiz. Burada en önemli unsur ABD’de devam eden teşvik görüşmelerine ilişkin Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi’nin olumlu yorumlarıydı. Demokratlar ve Cumhuriyetçiler arasında görüşmeler devam etse de henüz anlaşmanın seçim öncesi gerçekleşeceğine ilişkin çok güçlü bir algı oluşmuş değil. Yalnız yetkililer tarafından gün aşırı yapılan olumlu yorumların piyasalara hafif montanlı destekler verdiğini de görmekteyiz. Bu bağlamda Pelosi’nin son yorumları eşliğinde dolar endeksinin 93.10 seviyesinden 92.60 seviyelerine gerileme kaydetmesi ile ons altında toparlanma meydana geldi. Peki, bu toparlanma ne kadar devam edebilir?

Öncelikle orta vadeli alçalan kanal formasyonu üst bandı olarak $1920 direncini yakından izlemek gerek. Bu seviyenin üzerinde günlük kapanışlar oluşmadan yukarı yönde fiyatlamalar cılız kalmakta. Yalnız $1920 seviyesinin yukarı yönde aşılmasını sağlayacak bir fiyatlamada $1932 seviyesi potaya girecektir. Kısa vadede yükselen kanal formasyonu ( Kırmızı ) üst bandının güncel değeri $1960 seviyesinde bulunuyor.

Yükseliş yönünde beklentilerin kısa vadede bozulacağı senaryo ise $1903 seviyesinin altında oluşacak fiyatlamadır. Bu durumda $1890 uzun vadeli yükselen trend desteği ile $1872 seviyesi potaya girebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.