Muhteşem Haziran’a Yakışır Bir Gün Bizleri Bekliyor

Herkese iyi günler. Son dönemde belirsizliğin ve volatilitenin iyice arttığını görüyoruz. Bu gibi dönemlerde paritelerde ani yön değişimleri yaşanabiliyor. Özellikle yaz aylarında paritelerde sık sık ani yön değişimlerinin yaşandığına şahit olabiliriz. Bu dönemlerde biraz daha temkinli olmanızı öneriyoruz. Bugün birbirinden önemli veri ve gelişmeler bizleri bekliyor. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

Gün boyu piyasaların gözü kulağı OPEC toplantısında olacak. Çıkacak olan kararlara yaşanan gelişmelre göre yalnızca petrol fiyatlarında değil, pariteler ve borsalarda da hareketlilik son derece fazla olabilir.

11.30 İngiltere inşaat PMI. Beklentiler önceki veriye göre bir tık iyileşme yaşanacağı yönünde ( beklenti 52.1). Gelecek olan veride iyileşme yaşanması GBP için pozitif olur.

14.45 ECB faiz oranı kararı. Beklentiler faizlerin sabit tutulacağı yönünde ancak ECB bir sürpriz yapmasa bile 15.30’daki basın toplantısında mikrofon başına geçecek olan Mario Draghi yine paritelere hareketlilik getirebilir.

15.15 ADP tarım dışı istihdam değişimi. Beklenti 179 bin. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması USD için pozitif olur. 15.30’da da haftalık işsizlik başvuruları (beklenti 271bin) açıklanacak.

18.00 haftalık ham petrol stokları açıklanacak. Stoklarda artış yaşanması petrol fiyatları açısından negatif olabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.