Haftanın Son İşlem Gününde Asya Seansı

Haftanın son işlem gününde Asya piyasalarında genel renk kırmızı. Güney Kore KOSPI endeksi -%0.56, Japonya Nikkei de -%1.10’a yakın ekside günü tamamladı. Avustralya ASX endeksi ise %0.05 ile günü yatay kapattı. Gece ekonomik takvimde tek öne çıkan veriler Japonya’dan geldi.

Cari hesap 1.809 trilyon Yen ile beklentilerden iyi gelirken, yıllık ortalama nakit kazançlar -%0.2 ile beklentilerin altında kaldı. Gelen verilerin USDJPY’de etkisi sınırlı olsa da sabah saatlerine doğru 100.90 bölgesinden satıcıların devreye girmesiyle paritede düşüşlerin hız kazandığına şahit olduk. Baskının devam etmesi durumunda 100.00 bölgesi önemli destek olarak karşımıza çıkıyor.

Bu bölgenin altına inilmesi durumunda BoJ’dan güçlü Yen’e karşı piyasalara bir müdahale gelebilir. Toparlanmalarda ise 101.50 ve 102.80 bölgeleri direnç olarak çalışabilir. Bugün gelecek olan tarım dışı istihdam verileri USDJPY’ye de önemli hareketlilikler getirebilir.

USDTRY üzerinde günün ilk saatlerinden itibaren baskı var ve geri çekilmenin devam etmesi halinde 2.92 ve 2.90 bölgeleri önemli destek olarak bizleri bekliyor olacak. Kurda olası yükselişlerde ise 2.94 ve 2.9550 bölgeleri önemli direnç olarak çalışabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.