Haftanın Kazandıran Fırsatları Neler Olacak?

Gerçekten para piyasalarındaki fiyatların değişimi açısından hareketli bir hafta geçirdiğimizi söylemek mümkün.

Peki haftaya piyasaları yönlendiren, bizlere fırsat sunacak veri ve gelişmeler neler olacak?

Her hafta yaptığımız gibi bu haftanın da fiyatları değiştirecek, haftanın yönünü verecek önemli ekonomik verilerini sizlerle paylaşıyoruz.

Pazartesi:

07.30 Japonya Tüm Sanayi Faaliyetleri: Geçtiğimiz hafta olumlu veriler açıklayan Japonya da bu hafta tüm sanayi faaliyetlerinde herhangi bir değişiklik beklenmiyor ve 0% açıklanması bekleniyor.

Salı:

11.30 İngiltere TÜFE: İngiltere’den gelecek olan enflasyon verisinin önemi yüksek olacak. Özellikle GBPUSD ve EURGBP fırsatları sunabilecek bu veride, yüksek enflasyon, daha fazla gevşemeye yol aç.amayacağı için, GBP tarafından değerlenmeye yol açacaktır. Mutlaka izlenmeli.

17.00 ABD 2. El Konut Satışları: ABD den açıklanan konut verileri her zaman önemli oluyor.. En önemli sektörlerden olan konut sektöründe gelecek olan veride, 4.64M açıklanma beklentisi var.. Beklenti dışında gelirse USDJPY ve ALTIN fırsatları gelecektir.

Çarşamba:

Japonya’dan faiz kararı, faiz kararı açıklaması ve basın açıklaması yapılacak Çarşamba günü. Kesin saati açıklanmamış olsa da, faizlerin sabit kalacağı kesin. Gevşeme yolundaki Japonya da faiz kararı ve beraberinde açıklanan gelişmeler JPY li tüm paritelerde yüksek hareketlilikler getirecektir.

11.30 İngiltere’de son faiz kararı ile ilişkili toplantı tutanakları gelecek.. Bakalım son toplantıda, faizler değiştirilmezken, hangi üyeler gevşemeyi ne yönde savundu ve geçtiğimiz ay sıkılaşmayı daha çok düşünen üyeler, bu fikirlerinden son ekonomik gelişmelerden sonra hemen dönmüşler mi?

15.30 Kanada Perakende Satışlar: Son dönemde hareketliliği iyice artan CAD için perakende satışlar verisi ciddi şekilde hareket getirecektir. USDCAD hareketi gelebilir.

17.00 ABD Yeni Konut Satışları: Aynı 2. el satışlarında olduğu gibi, bu da USDJPY ve ALTIN hareketi getireceğine inandığımız verilerden.

Perşembe:

05.30 Çin HSBC Flaş İmalat PMI: Çin den gelen veriler dünya ekonomisinin önemli göstergesinden olmasından kaynaklı, tüm paritelerde özellikle risk iştahı açısından hareket getiriyor. Gün boyu gidilecek yönü çizebileceğinden sonuç gözlenmeli.

10.00 11.00 Arası Avrupa PMI verileri: Almanya, Fransa ve Avrupa genelinden gelecek hizmet ve imalat PMI verileri, piyasalara bol hareket getirecek, Avrupa’daki resesyonun boyutunu çizecek. Bol hareketli bir gün olacak. Belki de haftanın en hareketli günü.

11.30 İngiltere Revize Büyüme Verisi: Geçtiğimiz ay -0.2% açıklanan ilk çeyrek büyümesinde bu ay bir revize gelmesi beklenmiyor fakat olur da bir değişiklik gelirse GBP de aşırı hareket gelebilir.

15.30 ABD Haftalık İşsizlik Başvuruları: ABD den her hafta gelen ve her hafta da paritelerde hareket getiren işsizlik başvurularının önemi her geçen gün artıyor. Bunun sebebi ABD den gelip gelmeyeceği kesinleşmeyen QE3’ün büyük bir bölümünün istihdamdaki gidişata göre karar verileceği olması. Döviz Destek’in bol kazandırdığı verilerden.

Cuma:

09.00 Almanya Tüketici Güveni: Almanya’dan gelecek olan tüketici güveni verisi Avrupa’nın ekonomik kalesi Almanya’ya olan güvenin ne boyutta olduğunu gösterecek. Beklenti dışında bir açıklama EUR da hareket getirecektir.

11.00 İtalya Perakende Satışlar: İtalya ekonomisi son haftalarda daha az konuşulmuş olsa da, aslında o tarafta da resesyon endişeleri sürüyor ve gözlerimiz İtalya’nın faizlerinde olmaya devam ediyor. Perakende satışları verisi de, İtalya’daki tüketicilerin harcama eğilimini gösterecektir.

Kısacası, hareketli bir hafta yine bizleri bekliyor. Döviz Destek ile profesyonel forex ve ALTIN destek hizmetlerini arkanıza alıp, işlemlerinizi yüzünüz güler şekilde yapmak sizlerin elinde olacak. Hala üyelerimiz arasına katılmadıysanız, sizleri de aramıza, yüzü gülen yatırımcılarımızın kervanına bekliyoruz.

Herkese bol kazançlı bir hafta diliyoruz.

 

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.