Haftanın Fırsatları! Hangi Paritede Fırsat?

Pariteler, risk iştahı ve borsalar açısından önceki haftaya göre olumlu bir hafta geçti diyebiliriz. 

Artık bizi takip edenler, bu hafta olumlu mu geçecek, olumsuz mu geçecek diyerek falcılık yapmadığımızı, aksine, açıklanan bir veri, piyasayı hareketlendirecek bir fısıltı veya bir gelişmenin anında değerlendirilmesini yaptığımızı bilir.

Biz bu şekilde üyelerimize bilgisayar platformumuz üzerinden fırsat aktarır, verileri, açıklamaları Türkiye’de en hızlı üyesine ileten kurum olmaya çalışırız. Çoğu zaman bu iddiamızı da gerçekleştiririz.

Peki, fırsat ve gelişmelerin yanında bu hafta bizlere vur-kaç fırsatı verecek ekonomik veriler neler olacak?

Pazartesi 05.30 Çin HSBC FLaş İmalat PMI:
Çin verisi pazartesi gününün yönünün tayin edilmesi açısından önemli bir veri olacak.

Pazartesi 10.00 – 11.00 Fransa, Almanya ve Avrupa Geneli İmalat/Hizmet PMI ları:
10.00, 10.30 ve 11.00 saatlerinde Avrupa taraflarından PMI bombardımanı geliyor. Özellikle Almanya İmalat PMI nda olacak gözümüz. Mutlaka EUR da sert hareketler getirecektir.

Salı 04.30 Avustralya TÜFE:
Avustralya da artık ekonomiyi canlandırma adına faiz indirimi konusundaki baskılar gittikçe artarken, TÜFE nin beklentinin üzerinde gelmesi bu baskıları bir miktar durultacak, Avustralya Merkez Bankası’nın faiz indirime işini bir miktar daha uzatmasına sebep olacaktır. Aksi halde ise faiz indirimi beklent,si artacak ve AUD değer kaybedecektir.

Salı 11.30 İngiltere Kamu Net Borçlanması:
İngiltere Kamu borçlanmasında net bir düşüş var son aylarda. Düşüşün devam etmesi GBP için olumlu olacaktır. GBPUSD de güzel bir fırsat yaratabilir.

Salı 15.30 Kanada Perakende Satışlar:
Kanada’dan gelecek perakende satışlar verisi ve beraberinde yine çekirdek perakende satışlar verisi USDCAD de hareket getirecektir.

Salı 17.00 ABD Yeni Konut Satışları:
ABD’nin en önemli sektörlerinden ve önceki kriizn de sorumlusu konut sektörü konusunda net bit izlenim sunan yeni konut satışları verisi neredeyse tüm USD li paritelerde ve ALTIN da net hareketler getirecektir. Mutlaka online olunması ve bizden fırsat bulursak gelecek AL/SAT sinyalinin değerlendirmeye alınması gereken dakikalar.

Salı Tüm Gün:
G7 – Kanada, İtalya, Fransa, Almanya, Japonya, İngiltere ve ABD görüşmesi. Tüm gün devam edecektir. Buradan gelen açıklamalar önemli.

Çarşamba 11.30 İngiltere Büyüme:

İngiltere’den gelecek olan ilk çeyrek için öncü büyüme verisinin ne denli önemli olduğunu belirtmeye gerek yok. GBPUSD ve GBPJPY sinyalleri gelebilir. Özellikle verinin 0.1% den yüksek gelmesi, GBPJPY de hedeflediğimiz seviyelerin üzerine rahatça atacaktır.

Çarşamba 15.30 ABD Dayanıklı Mal Siparişleri:
ABD den gelen en önemli verilerden biri sayılabilecek dayanıklı mal siparişleri verisi saat 15.30 da gelecek. USD li paritelerde etkisi olacaktır.

Çarşamba 19.30 ABD FOMC Faiz Kararı ve Açıklaması:
FOMC faiz kararı ve açıklamasının ne kadar önemli ve ne kadar büyük fırsatlar verdiğini bizi takip eden üyelerimiz artık çok iyi biliyorlar. ALTIN da belki de 10 dolardan daha fazla bir fırsat verebilir. Bakalım ABD yeni varlık alım programı konusunu hala masada tutuyor mu yoksa beklenenden sıkı bir konuşma yapıp ALTIN da satışlara mı sebep olacak.

Çarşamba 21.15 ABD FOMC Basın Açıklaması:
Yine aynı şekilde faiz kararı sonrası gelecek basın açıklaması tüm paritelerde ve özellikle ALTIN da büyük dalgalanmalar getirecektir.

Perşembe 00.00 Yeni Zelanda Faiz Kararı:
Yeni Zelanda dan gelecek olan faiz kararı verisi gececiler için NZDUSD fırsatı yaratacaktır. Faizlerin 2.50% de tutulması bekleniyor.

Perşembe 15.30 ABD Haftalık İşsizlik Başvuruları:
ABD den gelecek olan haftalık işsizlik başvuruları her hafta olduğu gibi bu hafta da önemi olacak ve istihdam konusunda önemli sinyaller verecek.

Cuma Japonya Faiz Kararı:
Tam saati şu an için belli olmasa da, Japonya dan gelecek olan faiz kararı açıklaması var Cuma günü. Artık son günlerde Japonya dan gevşeme gelmesi beklentileri gittikçe artıyor. Biz de bu beklentiyi ssürekli olarak paylaşıyoruz zaten üyelerimizle. JPY li paritelerde yukarı yön verecek gibi duruyor.

Cuma 15.30 ABD Büyüme:
ABD den saat 15.30 da gelecek olan büyüme verisi daha önce açıklanan büyüme verisinin bir anlamda revizyonu. Bu sebeple pek bir değişim beklenmiyor ve 2.6% açıklanması hedefleniyor. Yalnız 2.6% dışında bir açıklama yine ALTIN ve tüm USD li paritelerde hareket getirecektir.

Kısacası bu hafta gerçekten önemli ve hareketli bir hafta olacak. Mutlaka anlık bilgi akışı, analist yorumu ve anlık SİNYAL paylaşımına katılmanızı öneriyoruz.

Siz de fırsatlardan yararlanmak isterseniz ücretsiz kayıt bir adım ötede.
Herkese bol Döviz Destek’li ve bol kazançlı haftalar diliyoruz..

 

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.