Hafta Sonu Raporu – 21.09.2014

Açılışta ALTIN’a Dikkat

Bu hafta sonu yaşanan üç gelişme oldukçanönemliydi. Bunlar IŞİD’den Türk rehinelerin kurtarılması, hafta sonu boyuncandevam eden G20 toplantısı ve Ukrayna ordusu ile Rus yanlısı ayrılıkçılarnarasında çıkan ateşkesi tehlikeye sokacak çatışmalar oldu.

nn

G20 toplantısında öne çıkan küresel çaptanbir büyümenin olacağı ama Euro Bölgesi’nin önemli bir sorun olarak kalmayandevam ettiği konusuydu. Küresel ekonomik büyümenin 2018’de 1.8% olacağını fakatnEuro bölgesinde stagnasyon tehlikesinin de devam ettiğini düşünüyor. Ayrıca G20,nRusya üzerinde diplomatik baskının ve yaptırımların devam etmesine karar verdinfakat Kasım’da bir sonraki toplantıya da katılabilmesi için açık bir kapınbırakıldı. Piyasaları büyük oranda etkileyecek bir gelişme değil.

nn

Hafta sonu ise yurtiçinden güzel haberlernulaştı. IŞİD’in elinde tutulan Türk rehineler kurtarılarak yurda giriş yaptı. Bungergin durumun ayrıca piyasalara biraz etki etmesi söz konusu olabilir. Bunaçıdan USDTRY’de gevşemelerin artması söz konusu olabilir. Bundan dolayı dikkatlinolmak lazım.

nn

Yaşanan diğer önemli gelişme de Ukraynanordusunun Rusya yanlısı ayrılıkçılara karşı düzenlediği operasyon. Bu durumunnateşkesi tehlikeye atacağı aşikar. Şu ana kadar da 40 ayrılıkçının öldürüldüğünsöyleniyor. Bu durumun söylentisi bile ALTIN’ı tekrardan destekleyebileceknpotansiyele sahip. Piyasa açılışında ALTIN’da toparlanma görürseknşaşırmamalıyız.

nn

Forex Koçu sizleri pazartesi açılışanhazırlıyor. Böylece piyasalarda şaşıracağınız bir durumla karşılaşmazsınız.

nn

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.