Bu Hafta Değerli Metalde 1200 Altı Görülür mü? – 21 Kasım 2016

Bugün Altında Boğaların Yüzü Gülüyor

Geçtiğimiz hafa Aralık ayı faiz artışı olasılığının iyice fiyatlara girmesinden sonra dolar endeksinde sert bir toparlanma yaşandı. Yaşanan bu gelişmeden sonra değerli metalde satıcılar devreye girdiler ve 1206 seviyesi altına geri çekilme yaşandı. Fakat bu bölge önemli destek olduğu için bu seviyelerden direk alıcılar devreye girdiler.

Haftanın ilk işlem gününde ekonomik takvime baktığımızda ABD’den birincil derecede öneme sahip bir veri açıklanmadı. Asya seansından itibaren alıcıların yukarı iştahının devam ettiğini gördük. Özellikle ABD tahvillerinde düşüş yaşanması bu toparlanmanın yaşanmasını destekledi. Hafta boyunca ABD’den önemli veriler açıklanacak.

Özellikle piyasanın odak noktasın çekirdek dayanıklı malların siparişi verisinde ve FOMC tutanaklarında olacak. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması değerli metalde ayıları uykudan uyandırabilir. Aksi takdirde boğaların devreye girmesinden sonra önemli direnç seviyeleri denenebilir. Değerli metalde 1206, 1200 ve 1190 seviyelerinin önemli destek olarak çalışmasını bekliyoruz. Yukarıda ise yükselişlerde sırasıyla 1230, 1240 ve 1250 seviyelerini direnç olarak dikkate alabilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.