Günlük Ekonomik Takvim – 29 Kasım 2016

ABD Büyüme Verisi Piyasaları Sallayacak

Herkese iyi günler. Geçtiğimiz hafta dolar endeksinde sert bir toparlanma yaşanmıştı fakat Şükran Günü nedeniyle dolar endeksi üzerinde bir miktar baskı olduğuna tanıklık etmiştik. Dün ekonomik takvime baktığımızda ABD’den birincil derecede öneme sahip bir veri açıklanmadı. Bugünden itibaren ekonomik takvim iyice ısınmaya başlayacak. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bir göz atalım.

16.30’da ABD’den çeyreklik öncü büyüme verisi açıklanacak. Beklenti %3.0. Geçmiş rakama baktığımızda piyasa gelecek olan veride iyileşme bekliyor. USD için son derece önemli bir veri. Bu dakikalarda USD paritelerine önemli hareketlenmeler gelecektir.

17.15’de FOMC üyesi Dudley’den açıklamalar gelecek. Faiz artırım süreci ile ilgili gelecek olan açıklamalar USD paritelerine hareket getirebilir.

18.00’da ise ABD’den CB tüketici güveni açıklanacak. Beklenti 100.00. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması USD için pozitif olur.

11.00’da ise Yeni Zelanda’dan finansal istikrar raporu açıklanacak. Büyüme ve enflasyon hakkında gelecek olan açıklamalar NZD bacaklı paritelere hareket getirebilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.