Günlük Ekonomik Takvim – 26 Ekim 2016

Herkese iyi günler. Son günlerde Aralık ayı faiz artırımı olasılığının iyice artması nedeniyle dolar endeksinde yükseliş hız kesmeden devam ediyor. Dün ekonomik takvime baktığımızda birincil derecede öneme sahip bir veri açıklanmadı fakat paritelerde hareketlilik son derece fazlaydı. Özellikle Yarın ve Cuma günü ABD’den son derece önemli veriler açıklanacak. Gelecek olan verilerin paritelere büyük hareketler getirmesini bekliyoruz. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

İngiltere’den saat 11.30’da BBA mortgage başvuruları açıklanacak. Beklenti 37.3 bin. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin pariteler üzerindeki etkisi bizce sınırlı olur.

17.00’da ABD’den yeni konut satışları açıklanacak. Beklenti 610 bin. Beklentide gelecek olan verinin pariteler üzerindeki etkisi sınırlı olur.

17.30’da ise ABD’den ham petrol stoklarını takip edeceğiz. Petrol stoklarındaki azalmanın devam etmesi petrol fiyatlarındaki yükselişin destekcisi olabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.