Günlük Ekonomik Takvim – 24 Kasım 2016

Bugün TCMB Kararlarına Dikkat!

Herkese iyi günler. Dün ABD’den çekirdek dayanıklı malların siparişi verisinin beklentinin üzerinde açıklanmasından sonra değerli metalde satıcılar devreye girdiler ve 1200 destek seviyesinin alınmasıyla sert bir geri çekilme yaşandı. Verilerden sonra ise EURUSD üzerindeki baskının arttığına şahit olduk. Bugün ABD’de Şükran Günü olması nedeniyle piyasalar kapalı olacak. Bu sebeple piyasalardaki hacim gün boyunca düşük olabilir. Bugün TCMB’den gelecek olan kararlar USDTRY için son derece önemli. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.

Almanya’dan saat 12.00’da IFO iş iklimi endeksi açıklanacak. Beklenti 110,6. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride pek de bir değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin pariteler üzerindeki etkisi sınırlı olabilir.

14.00’da TCMB’den faiz kararları açıklanacak. Geçtiğimiz hafta USDTRY’de yaşanan sert yükselişten sonra başbakanlık toplantı kararı almıştı. Dün ise bir toplantı daha gerçekleşti. Fakat Cumhurbaşkanı’ndan gelen açıklamalardan sonra USDTRY’de alıcılar devreye girdiler ve yeni tarihi zirve görüldü. Yaşanacak olan gelişmeleri yakından takip edeceğiz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.