Günlük Ekonomik Takvim – 2 Kasım 2016

Bugün Dikkatler FOMC Toplantısına Çevrilecek!

Herkese iyi günler. Geçtiğimiz günlerde dolar endeksinde son derece keskin bir yükseliş yaşandığına şahit olmuştuk fakat dün dolar endeksinde bir miktar geri çekilme yaşandı. Bu gelişmeden sonra değerli metalde ve EURUSD’de alıcıların devrede olduğuna şahit olduk. Bugün piyasaların gözü ve kulağı FOMC kararlarında olacak. Kararları yakından takip edeceğiz. Dilerseniz bugün gelecek olan diğer verilerde bir göz atalım.

11.15 ile 12 arasında Euro Bölgesi’nden final imalat PMI rakamları açıklanacak. Beklenti üzeri gelecek verileri EUR için pozitif olur. Fakat verilerin pariteler üzerindeki etkisi bizce sınırlı olur.

12.30’da ise İngiltere’den inşaat PMI açıklanacak. Önceki rakam 52.3. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması GBP için pozitif olur.

15.15’de ABD’den ADP özel sektör istihdam değişimi açıklanacak. Beklenti 163 bin. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması USD için pozitif olur. Gelecek olan veri tdi verisinin hangi yönde geleceği konusunda bir algı oluşturabilir.

17.30’da ise ABD’den ham petrol stokları açıklanacak. Petrol stoklarında yaşanılacak olan artışı petrol fiyatlarında geri çekilmeyi beraberinde getirebilir.

21.00’da FOMC kararlarını takip edeceğiz. Bu toplantıda faizlerde bir değişiklik yaşanması beklenmiyor. Bütün dikkatler Aralık ayı toplantısına çevrilmiş durumda fakat bu toplantıda gelecek olan kararlar ileriye dönük bir sinyal verebilir. Bu dakikalarda sizleri bizlerle birlikte ekran başına bekliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.