Günlük Ekonomik Takvim – 06.09.2016

Bugün Dikkatler ABD Verisinde!

Herkese iyi günler. Dün ekonomik takvime baktığımızda İngiltere’den hizmetler PMI açıklandı. Verinin beklentileri karşılamasından sonra GBPUSD’de alıcılar devreye girdi fakat sonrasında kar alımlarının geldiğine şahit olduk. Dün ABD’de piyasaların kapalı olması nedeniyle hacim son derece düşüktü. Bugünden itibaren önemli veriler gelmeye başlayacak. Dilerseniz gelecek olan verilere bir göz atalım.

İsviçre’den saat 10.15’de TÜFE açıklanacak. Beklenti %-0.1. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. Beklenti üzeri gelecek olan veri CHF için pozitif olur.

12.00’da Euro Bölgesi’nden revize edilmiş büyüme verisi açıklanacak. Beklenti %0.3. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride bir değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin pariteler üzerindeki etkisi bizce sınırlı olur.

Öğleden sonra 17.00’da ABD’den ISM imalat dışı PMI açıklanacak. Beklenti 55.7. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride değişim yaşanması beklemiyor. Beklentide gelecek olan verinin pariteler üzerindeki etkisi sınırlı olur.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.