Günlük Ekonomik Takvim – 03 Mart 2017

Piyasalarda yeniden dolar rüzgarları esmeye devam ediyor. FOMC üyelerinin arka arkaya faiz artırımlarına işaret etmesi ile Mart ayı ihtimaller iyice güçlenmiş durumda. Bugün de ABD’den hem önemli veriler açıklanacak hem de Fed Başkanı Yellen olmak üzere bir çok FOMC üyesinin açıklamalarını takip edeceğiz.

10.00’da gözler yurt içinde olacak. Enflasyon verileri açıklanıyor ve en son %9.22 olarak açıklanan enflasyonda yükseliş yaşanması TL için negatif olur.

12.30’da İngiltere’den hizmetler PMI (beklenti 54.2) açıklanacak. İngiltere için şüphesiz haftanın en önemli verisi ve gelecek olan veride iyileşme yaşanması sterlin için pozitif olur.

18.00’da ABD’den ISM imalat dışı PMI açıklanacak. Gelecek olan veride iyileşme yaşaması dolar endeksinde yükselişleri beraberinde getirebilir.

16.15’te FOMC üyelerinden Evans ve 20.15’te Powell konuşacak.

21.00’da ise Fed Başkanı Janet Yellen’ın açıklamalarını takip edeceğiz. Kendisinin para politikası ile ilgili yapacağı açıklamalar piyasalara hareketlilik getirebilir. Ayrıca Fed’in iki numaralı ismi Fischer konuşacak.

eko takvim 2017-03-03

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.