Günlük Ekonomik Takvim – 01 Mart 2017

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Sabah saatlerine doğru kongrede konuşan ABD Başkanı Trump tarihi bir vergi reformu yapacaklarının sözünü verse de konuşmasının devamında önemli detaylara değinmedi. Ancak Fed yetkililerinden gelen şahin tondaki açıklamalar ile Dolar güçlü bir asya seansını geride bıraktı. İşte bugünün öne çıkacak gelişmeleri :

11.15’ten itibaren Avrupa’dan imalat PMI veriler açıklanmaya başlayacak. Gelecek olan verilerde iyileşme yaşanması euroya pozitif yansıyabilir.

12.30’da imalat PMI verisi için bu kez İngiltere’ye döneceğiz. Beklentiler 55.7 ve beklentilerin altında kalınması durumunda GBPUSD üzerinde baskı oluşabilir.

16.30’da ABD’den Fed’in takip ettiği enflasyon göstergesi çekirdek PCE fiyat endeksi (beklenti %0.3) ve kişisel tüketimleri takip edeceğiz.

18.00’da Kanada Merkez Bankası kararları açıklanacak. Beklentiler faizlerin %0.50 seviyesinde sabit tutulması yönünde ancak para politikası ile ilgili gelecek olan açıklamalar USDCAD’e hareketlilik getirebilir. Ayrıca ABD’den ISM imalat PMI (beklenti 56.1) açıklanıyor.

18.30’da ABD’den her hafta olduğu gibi ham petrol stokları açıklanacak. Bu dakikalarda petrol fiyatlarına dikkat diyelim.

eko takvim 2017-03-01

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.