Gecenin Özeti ve Bugün Bizi Bekleyenler

Dün gece, özellikle Çin ve Yeni Zelanda’dan gelen verilerle hareketli geçti. 

Çin imalat PMI beklenenden düşük gelmesiyle altın para birimleri NZD ve AUD’nın değer kaybettiğini gördük dün gece. NZD’de ki düşüşe beklentiden oldukça düşük gelen büyüme verisi de katkı sağladı.

Japonya’dan da önemli veri ve açıklamalar geldi. Dış ticaret açığı beklentiden düşük geldi fakat çok büyük etki yaratmadı bu veri USDJPY paritesinde.

BoJ yönetim kurulu üyesi Morimoto da önemli bir açıklama yaptı ve %1 enflasyon hedefine ulaşana dek gevşek para politikası uygulamaya devam edeceğiz dedi. Yani JPY’de ki değer kaybının devam edeceği sinyali verdi Morimoto.

Çin’den gelen PMI verisi daralmanın devam ettiğini göstermesi üzerine Asya borsaları da geceyi iyi bir performansla kapatamadı. Nikkei yatayken, Shanghai eksi de bitirdi seansı.

Kısacası dün gece belki de haftanın Asya seansı için en hareketli gecesiydi. Bugün de aynı şekilde bu haftanın en hareketli günü olacak gibi görünüyor.

AB’den PMI verileri, Kanada’dan perakende satışlar ve ABD’den işsizlik başvuruları verileri geliyor gün içerisinde ve bu veriler paritelere büyük hareket getirecektir.

Bizler de her zaman olduğu gibi bu hareketlenmeleri sizler için fırsata çevirmek için platformumuz üzerinden destek vermeye devam edeceğiz.

Tüm yatırımcılarımıza  bol Döviz Destek’li bir gün diliyoruz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.